„Ким бути?” – одне з найважливіших питань у житті. Робота, професія є однією із складових нашого повноцінного та щасливого життя. У житті кожної молодої людини настає момент, коли доводиться вирішувати, де здобути освіту або куди піти працювати. Адже всім хочеться не лише заробляти гроші, але й реалізувати свій потенціал та отримувати справжнє задоволення від своєї діяльності. Тоді й вислів: „На роботу, як на свято” – набуває реального сенсу.

З метою популяризації робітничих професій серед учнівської молоді, підвищення їх престижу, збільшення рівня забезпечення підприємств кваліфікованими робітничими кадрами, сприяння ефективній зайнятості молоді фахівці Свалявської районної філії Закарпатського обласного центру зайнятості спільно з працівниками Свалявської центральної районної бібліотеки організували Декаду робітничих професій для випускників шкіл району. 26 лютого відбулося урочисте відкриття Декади. Директор Свалявської районної філії Ганна Івановчик та керівник Свалявської ЦРБ Марія Бітлянин зустрічали почесних гостей заходу: голову Свалявської районної ради Мирославу Ливч, заступника голови Свалявської райдержадміністрації Михайла Коршинського, начальника відділу організації профорієнтації Закарпатського обласного центру зайнятості Ларису Маргитич, методиста відділу освіти Свалявської РДА Марію Дребітко, викладачів Ужгородського коледжу культури і мистецтв Закарпатської обласної ради Марію Гомоляк, Марію Стойку, Тетяну Батріну, Анжеліку Боднар і головних гостей – учнів Свалявської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів.

„Яку б професію ви не обрали, який фах не освоїли, найголовніше пам’ятати – немає професій з великим майбутнім, є професіонали з великим майбутнім”, – наголосила у своєму виступі Мирослава Ливч. ЇЇ думку підтримала і директор Свалявської районної філії Ганна Івановчик, яка відмітила, що для того, щоб не марнувати час і не покладатися на щасливий випадок у обранні майбутнього, необхідно зважити власні інтереси, нахили, риси характеру, доцільно порадитися з батьками, вчителями, друзями. Вона наголосила, що все більш популярними стають робітничі спеціальності, які всупереч стереотипу, оплачуються не менше, а часом, навіть більше, ніж так звані „престижні” спеціальності – менеджери чи юристи... Начальник відділу організації профорієнтації Закарпатського обласного центру зайнятості Лариса Маргитич також розповіла майбутнім випускникам про важливість правильного обрання професій, зауважила: щоб стати більш заможним – не обов’язково їхати за кордон та шукати кращого життя. Уже зараз можна отримати легальну роботу з достойною заробітною платою, працюючи в Україні, але, звичайно, перевагу мають ті фахівці, які здобули професію.

Викладачі Ужгородського коледжу культури і мистецтв презентували спеціальності, які можуть опанувати учні-випускники, вступивши до їхнього закладу.

Провідний фахівець з профорієнтації Едіта Манько та бібліотекар Мар’яна Гріжак ознайомили учнів з основними типами професій („людина-людина”, „людина-техніка”, „людина-природа”,  „людина-знакова система”, „людина-художній образ”), коротко охарактеризувавши кожен тип розповіли про формулу вибору професії  „ХОЧУ-МОЖУ-ТРЕБА”, продемонстрували презентаційні ролики.

Особливу цікавість учнів викликали вікторини і конкурси: у грі „Рука долі” кожен міг перевірити свою удачу, у вікторині „Світ професій” та при розв’язанні кросворду – кмітливість, швидкість та винахідливість.

Наприкінці зустрічі кожен школяр підійшов до стенду „Спіймай свою мрію” і на символічній кульбабці, пелюстки якої розлітаються, розносячи бажання і задуми, прикріпив свій листочок-побажання із омріяною професією. Сподіваємося, ці мрії учнів здійсняться.

Анонс/Подія: 
Подія