​Відповідно до норм Закону України “Про зайнятість населення” в державі здійснюється захист внутрішнього ринку праці шляхом регулювання залучення до роботи іноземних працівників.

30.01.2023

Нормами Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» визначено, що єдиний внесок на загальнообов’язкове державне соціальне страхування нараховується на суму нарахованої кожній застрахованій особі заробітної плати. Наразі, розмір єдиного внеску складає 22% до визначеної бази нарахування єдиного внеску.

30.01.2023

Так, можуть. Законом України «Про зайнятість населення» передбачено, що праця  іноземців та осіб без громадянства може застосовуватися без дозволів на застосування праці іноземців в Україні на посадах за сумісництвом в одного роботодавця. Строк дії трудового договору на посаді за сумісництвом не має перевищувати строку дії дозволу за основним місцем роботи.

30.01.2023

Правові підстави для скасування дозволів на застосування праці іноземців та осіб без громадянства (далі - іноземці) визначені у частині 2 статті 42-10 Закону України «Про зайнятість населення» https://cutt.ly/nM1105Y

30.01.2023

Надаємо платіжні реквізити для оплати за видачу та продовження дії дозволів на застосування праці іноземців та осіб без громадянства.

27.01.2023

У разі втрати дозволу на застосування праці іноземця роботодавець повідомляє про це регіональний центр зайнятості, який видав такий дозвіл.

30.01.2023

Ні, не потрібен. Нормами законодавства про зайнятість населення визначено, що роботодавці мають право на застосування праці іноземців та осіб без громадянства (далі - іноземці) на підставі дозволів, що видаються державною службою зайнятості. Після отримання дозволу роботодавець має вирішити питання про оформлення для іноземця посвідки на тимчасове проживання. Також роботодавець має вирішувати інші питання як приймаюча сторона щодо іноземця.

30.01.2023

Кабінет Міністрів України на  засіданні затвердив технічний опис, зразок бланка, форми заяв для отримання, внесення змін та продовження строку дії дозволу на застосування праці іноземців та осіб без громадянства в Україні.

30.01.2023

15.10.2022 набрав чинності Закон України «Про внесення змін до деяких законів України щодо застосування праці іноземців та осіб без громадянства в Україні і надання послуг з посередництва у працевлаштуванні за кордоном».

30.01.2023

Розмір плати за видачу або продовження дії дозволів на застосування праці іноземців та осіб без громадянства розраховується від прожиткового мінімуму для працездатного населення встановленого законом на 1 січня календарного року.

27.01.2023