17.12.2018 | 16:23

У рамках інформаційної компанії «Живи та працюй в Україні» Закарпатський обласний центр зайнятості організував для представників Закарпатських ЗМІ прес-тури. 11 грудня 2018 року журналісти побували на підприємствах м. Мукачево, а 14 грудня 2018 року відвідали ринкоутворюючі підприємства міста Ужгорода та Ужгородського району.

У прес-турі взяли участь директор Закарпатського обласного центру зайнятості Юрій Фущич, заступник директора Закарпатського ОЦЗ Ольга Сівач, голова об’єднаної спілки «Роботодавців Закарпаття» Володимир Панов. Як і попередній, цей захід виявився надзвичайно інформаційно насиченим.

Перше підприємство на шляху - ТОВ «Гроклін-Карпати», яке має великі промислові потужності, де використовуються сучасні швейні машини та універсальне спеціальне обладнання з програмним забезпеченням і займається пошиттям оббивки сидінь для автомобілів європейських брендів. Супроводжував учасників та розповідав про підприємство заступник директора з персоналу Володимир Горінецький. Журналісти мали змогу поспілкуватися з робітниками безпосередньо на робочому місці. Серед них виявились як корінні закарпатці так і вимушено переселені особи зі Сходу України. Відповідаючи на запитання журналістів, вони одностайно зазначили своє задоволення умовами праці, заробітною платою та соціальним пакетом, яким їх забезпечує роботодавець.

Ольга Сівач, заступник директора Закарпатського обласного центру зайнятості відмітила: «Спілкуючись з працівниками, ми побачили оптимістичні настрої і задоволеність працівників від того, що вони працюють вдома, біля своїх родин». На сьогодні на підприємстві працює понад 640 працівників. Більшість з них – жінки.

Наступним підприємством стало ТОВ «Джейбіл» - острівець американських технологій, культури виробництва у Закарпатті. На підприємстві працює понад 3000 працівників і як сказав його керівник, генеральний директор Сергій Карцев: «У найближчий час ми плануємо подвоїти випуск продукції, а відтак і збільшиться чисельність працюючих».

Юрій Фущич, Володимир Панов, Сергій Карцев обговорили питань, запропоновані програмою прес-туру та відповіли на питання журналістів. «Питання збереження трудового потенціалу, останнім часом набуло стратегічного значення і вимагає спільних дій держави та роботодавців», - зазначив Юрій Фушич у вступному слові. «Те, що ініціатором діалогу щодо збереження трудового потенціалу виступив центр зайнятості - дуже добре, але їх зусиль недостатньо. На мою думку, має запрацювати комплексна цільова державна програма, і тоді, через деякий час, ми будемо мати позитивні результати», - розповів Володимир Панов. «Одним з дієвих заходів, який повинен дати результат і над впровадженням якого уже працює служба зайнятості є проведення профінформаційних заходів серед учнівської та студентської аудиторії з залученням роботодавців та сприяння проходження виробничої практики на підприємствах області» підсумував Юрій Фущич.

Далі група журналістів у супроводі заступника директора Закарпатського обласного центру зайнятості Петра Хомика та директора Ужгородського міського центру зайнятості Сергія Олексіюка відправились на одне з найстарших підприємств у галузі машинобудування міста – завод «Турбогаз». На підприємстві учасників прес-туру зустрів генеральний директор підприємства, а за сумісництвом і голова спілки роботодавців Ужгорода Михайло Качур. Він коротко ознайомив з історією створення та «виживання» підприємства в складних умовах економічних криз минулих років та зазначив: «нам вдалося не тільки зберегти підприємство а і відновити його роботу». Михайло Качур провів екскурсію виробничими площами підприємства, ознайомив з виробництвом та асортиментом продукції, що випускає завод, а це і ажурні литі вуличні ліхтарі і механізми, що використовуються в нафтогазовій промисловості та машинобудуванні. Загалом учасники змогли побачити як виглядає ливарний цех, наочно побачити як працюється з розплавленим металом, як його розливають у форми.

В один день, журналісти пройшли шлях від швейного виробництва та надсучасного підприємства з виробництва електроніки до важкого машинобудування. Висновок, який зробили учасники прес-туру один - всі ці виробництва потребують робітничих рук отже і дома можна бути успішним.