18.10.2016 | 11:15

Професійна діяльність завжди є однією з основних сфер самореалізації людини, в якій особистість має можливість розкрити і проявити свої здібності та професійні якості. Ця діяльність дає шанс задовольнити свої матеріальні і духовні потреби, добитися визнання своєї неповторності, значимості для інших людей і суспільства в цілому. Однак постає питання: як може людина з обмеженими фізичними можливостями самостійно добитися власного добробуту і положення в суспільстві?

Дехто з цих людей, змирившись зі своїм становищем і усвідомивши свою неспроможність бути в біологічному розумінні повноцінною людиною, зміг через само актуалізацію досягти душевного і психічного здоров’я, стати повноцінною особистістю. Проте переважній більшості людей необхідна допомога, підтримка, кваліфікована порада при вирішенні питання працевлаштування, проходження професійного навчання чи перекваліфікації.

Державною службою зайнятості проводиться цілеспрямована робота щодо надання особам з інвалідністю соціальних послуг, які підвищують їх конкурентоспроможність на ринку праці.

В Мукачівському міському центрі зайнятості відбувся профінформаційний семінар за участю осіб з інвалідністю на тему: „Інвалідність – це не вирок” , приурочений до відзначення всесвітнього дня дій за гідну працю та Міжнародного дня боротьби з бідністю, в якому взяли участь 13 безробітних з обмеженими фізичними можливостями. На семінар запрошений завідувач сектору соціально-трудових відносин Управління праці та соціального захисту населення виконкому Мукачівської міської ради Мирослав Дряшкаба. Безробітним пропонувався цілий спектр соціальних послуг, а саме можливість отримання одноразової виплати допомоги по безробіттю для відкриття власної справи, ознайомили з актуальними вакансіями де можливе працевлаштування осіб з інвалідністю, обговорювалась можливість професійної підготовки на підприємстві.

Жоден з безробітних не залишився непоміченим, адже кожен мав змогу розповісти про себе, свої плани на майбутнє, висловити свою думку та побажання щодо подальшого працевлаштування.

Отже, трудова діяльність для людини з інвалідністю є не тільки можливістю забезпечити своє економічне існування, але й виступає як факт реалізації своїх здібностей, приєднання до суспільних цінностей. Тільки робота дозволяє громадянину поважати себе, усвідомлювати свою індивідуальність, бути повноцінною частиною соціуму. Тому доступ людей з інвалідністю до зайнятості є одним із ключових чинників для розвитку їх як особистості та позитивним чинником для розвитку суспільства в цілому.