10.06.2019 | 15:23

Червень на Міжгірщині знаменується стартом ряду верховинських фестивалів. Після тривалих дощів засяяло сонечко і всі господарі кинулись до сінокосів. Разом з тим, 08 червня Міжгірською районною філією Закарпатського обласного центру зайнятості взято участь у традиційному фестивалі «Колочавська ріплянка» з використанням мобільного центру професійної орієнтації модернізованого для жителів одного з найбільших високогірних населених пунктів району – селища Колочава.

Метою заходу було проведення інформаційно-роз’яснювальної роботи з підвищення активності шукачів роботи на ринку праці, орієнтації їх на розвиток сільського зеленого туризму.

Ріплянка – це традиційна страва жителів Колочави, яку готують кілька разів на тиждень у кожній хаті. Розварена на пюре картопля («ріпа»- діалект.) та різного типу і сорту борошно. Варять ріплянку на повільному вогні у чавунній каструлі, часто помішуючи дерев’яною палкою (токаняником).

У конкурсі на краще приготування колочавської ріплянки в цьому році взяла участь та провела майстер-клас з приготування даної страви і безробітна Олена Куриця, яка неодноразово займала призові місця в даних змаганнях.

На сьогоднішній день селище Колочава – чи не одне з найбільших у Тереблянській долині як за чисельністю жителів, так і за рівнем безробіття в районі, адже тут зайняте населення складає біля 12 %. Більшість жителів здавна виїзжає в пошуках роботи за його межі, працюючи на заробітках. Вихідця з Колочави можна зустріти практично в будь-якому куточку світу.

Можливо, саме тому на пострадянських теренах тут зведено пам’ятник «Заробітчанину».

Під час заходу присутні були ознайомлені з інформацією про соціальні послуги, які вони можуть отримати у центрі зайнятості, вільні вакантні робочі місця в районі, області, наявні вакансії та рівень заробітної плати за ними, вимоги до претендентів на роботу, умови соціального забезпечення працівників на підприємствах та перелік документів, необхідних для офіційного оформлення трудових відносин, одноразову виплату допомоги по безробіттю для організації підприємницької діяльності, професії, які користуються попитом на регіональному ринку праці, професійні напрями, за якими державна служба зайнятості проводить навчання та перенавчання, перелік 88-ми ліцензійованих професій, які можна здобути в ЦПТО ДСН, отримання ваучера для підвищення конкурентоспроможності на ринку праці осіб старше 45-ти років, з основами організації та розвитку сільського зеленого туризму та підприємництва тощо.

У ході заходу велась мова і про переваги у працевлаштуванні фахівців робітничих професій, адже саме їх найбільше потребують роботодавці району та області.

Кожний учасник заходу мав можливість отримати інформаційно-презентаційні матеріали служби зайнятості.