13.08.2019 | 11:48

12 серпня в приміщенні Мукачівського міськрайонного центру зайнятості відбулося засідання клубу жінок «Побудова кар’єри та професійний розвиток». У заході взяли участь доктор психологічних наук, професор, ректор Мукачівського Державного Університету Тетяна Щербан, менеджер БФ «Регіон Карпат NEEKA» Надія Замураєва.

Мета - донести до безробітних жінок інформацію про загальний стан ринку праці регіону, перелік підприємств, на яких можливе працевлаштування за професіями та спеціальностями, які студенти отримують протягом навчання в університеті. А це – інженери, механіки, менеджери, маркетологи, вчителі, бухгалтери та інші. Наголошувалось, що кар’єра залежить  від бажання людини реалізувати свій власний професійний потенціал, адже за висловом американського психолога Д. Голланда вибір кар’єри – це вираження особистості, а досягнення людини в тому чи іншому вигляді кар’єри залежить від її особистості. Тому метою заходу було і налаштувати особисті здібності жінок на такий рівень, щоб їхня адаптація у колективі, де вони планують влаштувати свою професійну долю, пройшла якомога успішно і позитивно, а робоче місце дало саме ту професійну впевненість, яка допоможе у майбутньому дійти висот, які вони намітили, бо людина має бути позитивно налаштованою до майбутніх умов праці серед незнайомих людей.

Тетяна Дмитрівна люб’язно долучилася до заходу задля висвітлення максимально повної інформації про Мукачівський Державний Університет та зауважила, що професійний шлях людини – це неперервне навчання, курси, тренінги, семінари.

Учасники клубу активно обмінювалися думками щодо набуття впевненості у власних силах, підвищення рівня самооцінки та пошуку оптимальних моделей поведінки при вирішенні життєвих проблем, пов’язаних з пошуками роботи. Не залишились поза увагою і питання законодавства про працю, якими закріплені гарантії трудових прав жінок, якими їх рівноправність у сфері трудових відносин забезпечується наданням рівних з чоловіками можливостей у професійній підготовці. Нині багато жінок шукає кращої долі за межами України, а тому держава спрямовує свої зусилля на поліпшення їх становища на ринку праці та соціальному захисті вдома.

У цілому відбулася  цікава і актуальна розмова, в ході якої її учасники отримали багато позитивних емоцій  та нового досвіду.