14.01.2022 | 14:07

Досвід успішних стимулює до заняття підприємництвом безробітних, які планують відкрити власну справу. У рамках проекту «Ідея, спрямована на успіх» відомий у регіоні пасічник Володимир Лях ділиться з шукачами роботи секретами ведення бізнесу.

- Доброго дня, пане Володимире! Розкажіть, будь-ласка, вашу історію започаткування власної справи.

Добрий день. Я пасічник у четвертому поколінні і перейняв досвід від бджолярів своєї родини. З дитинства мріяв займатися тим, що люблю і вмію. Тож започаткував бджологосподарство, яке на сьогодні є одним із кращих на Закарпатті. Це нелегка праця, але вона того варта. Окрім роботи на пасіці та виробництва продуктів бджільництва надаю й кваліфіковані поради щодо розведення, утримання та лікування бджіл, розводжу та селекціоную бджіл карпатської породи, веду торгівлю бджолопакетами та бджоломатками. Мед з Карпат вважається екологічно чистим та допомагає при різних захворюваннях. Тож займатися бджільництвом – вдала бізнес-ідея для ведення власної справи. У своїй роботі використовую досвід дідів-прадідів, а ще сучасні технології. Це допомагає забезпечувати високу якість продукції.

- Чи допомагає держава вашій галузі?

Так. Минулого року держава виділила кошти для зареєстрованих пасічників - по 200 гривень на кожну бджолину сім’ю. Тому зараз пасічники почали офіційно реєструвати свій бізнес, щоб подати документи для отримання цієї дотації.

- Хто Вам допомагає розвивати власну справу?

Мені допомагає моя родина. Ми любимо роботу на пасіці, це додає нам радості у житті.

- Які б поради Ви дали майбутнім пасічникам?

Розпочати справу потрібно зі складання бізнес-плану та вивчення ринку збуту продукції. А ще, мати любов до справи та натхнення для вдосконалення, якому немає меж. Тож бажаю Всім успіхів і солодкого життя!