оп
12.08.2019 | 16:11

Питання масового вивільнення завжди постає серйозною проблемою для роботодавців та працівників. У даній ситуації важливо оперативно та невідкладно провести роз’яснювальну роботу серед працівників, які підпадають під вивільнення, надати необхідну допомогу та консультації, куди звертатись.

Саме з метою надання комплексу соціальних послуг у розв’язанні проблеми зайнятості в разі масового вивільнення працівників фахівцями Берегівської міськрайонної філії нещодавно проведено семінар на одному з основних ринкоутворюючих підприємств району ТОВ «Ньюко Берегово».

У заході взяли участь заступник директора філії Закарпатського ОЦЗ Алла Караваєва та начальник відділу взаємодії з роботодавцями Леся Панів за участі 200 працівників підприємства. Вони ознайомили учасників семінару із вимогами законодавства щодо порядку вивільнення, тенденціями на ринку праці, актуальними вакансіями, послугами, що надає служба зайнятості, з правами та обов’язками осіб, які звертаються за сприянням у працевлаштуванні, про можливості підбору вакансій із бази даних центру зайнятості та єдиної бази даних вакансій по Україні.

Презентовано нові форми та методи роботи, які використовуються в роботі філії, електронні сервіси, в т.ч. щодо надання послуг за використанням «електронної черги», «електронного кабінету шукача роботи», запровадження інституту «кар’єрного радника», рекрутингу. Акцентовано увагу на можливості отримання нової професії, підвищення кваліфікації за направленням служби зайнятості та започаткування власної справи, можливості отримання ваучера на перенавчання, завдяки якому можна безкоштовно отримати нову освіту або підвищити кваліфікацію. Також присутні були ознайомлені з вакансіями на підприємствах інших районів.

Працівники підприємства цікавились щодо умов реєстрації, надання статусу безробітного, виплат допомоги по безробіттю, на що отримали вичерпні відповіді та дякували за те, що можуть розраховувати на допомогу в пошуку підходящої роботи.