14.01.2020 | 16:48

Найчастіше, перша ідея, пов’язана з започаткуванням бізнесу асоціюється з відкриттям власного магазину. Це один з найпростіших і очевидних видів бізнесу для старту.

Коли  у липні 2019 до Перечинської районної філії Закарпатського обласного центру зайнятості у пошуках роботи звернулася пані Мирослава Хававка, бухгалтер за освітою за досвідом роботи, її підбадьорили, бо працівникам з таким фахом найлегше працевлаштуватися. Однак, безробітна озвучила своє бажання – розпочати власний бізнес у сфері торгівлі та відкрити продуктовий міні-маркет за місцем свого проживання.

«Ми з чоловіком довго виношували цю ідею. Думали, чи буде це вигідно. Розуміли, що конкуренція велика, тому доведеться докласти колосальних сил. Крім того, нашими основними клієнтами будуть сусіди, друзі, а тому відповідальність за проданий товар в рази вища», - розповіла Мирослава.

Невдовзі Мирослава взяла участь у семінарах з орієнтацією на започаткування підприємницької діяльності, які запропонували у районній філії, пройшла тестування для оцінки здібностей до ведення власного бізнесу. За допомогою фахівців служби зайнятості розробила бізнес-план за видом діяльності «Роздрібна торгівля в неспеціалізованих магазинах переважно продуктами харчування, напоями та тютюновими виробами». У жовтні 2019 року на засіданні комісії щодо здійснення виплати допомоги по безробіттю для організації підприємницької діяльності розглянуто заяву і бізнес-план Мирослави Хававки та отримано позитивний результат – проведено виплату допомоги по безробіттю одноразово.

Узгодження та отримання дозвільних документів на роботу магазину та продаж окремих товарів відстрочив приємну подію – відкриття магазину відбулося у грудні 2019 року.

«Ми цікавилися думкою покупців щодо умов обслуговування та асортименту товару. Всі вони зазначили, що магазин розташований дуже зручно, якість товарів та асортимент цілком їх задовольняє. Щиро тішуся, що у нас уже є свої постійні клієнти, які нас цінують! Прагнемо не втратити їх довіру і відповідати вимогам сучасності», - зізнається пані Мирослава.

А фахівці Перечинської районної філії Закарпатського обласного центру зайнятості бажають новоствореному підприємцю успішної діяльності та високих прибутків, а головне - постійних та вдячних покупців!