З метою успішної адаптації до мирного життя учасників АТО, які перебувають на обліку у Виноградівській районній філії Закарпатського ОЦЗ в пошуках роботи, 24 грудня 2019 року, для них проведено тренінг «Трудові права і можливості для учасників бойових дій: реалії, потреби, діяльність».
Під час заходу обговорювались можливості для працевлаштування або започаткування власної справи, застосування набутих навиків та знань у мирному житті. Для того, щоб підвищити рівень правової обізнаності та спроможності захищати свої права, долучились до тренінгу також працівники Виноградівського бюро правової допомоги.
Цікавою та повчальною частиною тренінгу було проходження психологічних тестів на самопізнання та усвідомлення себе і своїх слабких сторін, учасники вчилися долати психологічні бар’єри та перебувати у стійкому психоемоційному стані.
Атмосфера заходу була позитивна, учасники активно приймали участь у обговоренні, висловлювалися та аналізувалися власні думки, почуття та мотиви до активізації внутрішніх ресурсів.
«Людина не павук, щоб день за днем сидіти в своєму звичному павутинні. Адже людину робить його майбутнє, а не минуле. І, не важливо, де вона була вчора, а важливо і потрібно знати, де вона сьогодні. Саме тут, і саме зараз!» - як підсумок зазначила Марина Ромушко, начальник відділу активної підтримки безробітних.