07.12.2018 | 11:52

Фахівці Виноградівської районної філії Закарпатського обласного центру зайнятості спільно з представниками Виноградівської громадської організації «Романо Бахтало Дром» об'єднують зусилля задля працевлаштування та профорієнтації ромського населення. Працюючи з ромами, фахівці служби зайнятості стикаються з низкою проблем: низьким рівнем освіти або її відсутністю, відсутністю кваліфікації за останнім місцем роботи, негативним ставленням роботодавців до даної категорії населення, тотальною бідністю. Ще одна причина не працевлаштованих ромів - психологічний бар'єр у спілкуванні з роботодавцями. Щоб покращити ситуацію з працевлаштуванням осіб ромської національності, 7 грудня 2018 року директор Виноградівської районної філії Закарпатського обласного центру зайнятості Наталія Фалес провела робочу зустріч з керівником Громадської організації «Романо Бахтало Дром» Арсенієм Богаром. Мета - обговорити подальші шляхи співпраці щодо спільних правопросвітницьких заходів у ромських таборах селища Королево та села Підвиноградів, спрямованих на залучення ромів до тимчасової зайнятості або можливості їх працевлаштування. Учасники зустрічі досягнули домовленості щодо проведення спільних освітніх семінарів у рамках роботи Консалтингового центру Виноградівської районної філії, які сприятимуть покращенню правової освіти ромського населення Виноградівщини.

Одночасно, на базі Ромського центру безоплатної правової допомоги Громадської організації «Романо Бахтало Дром» для ромів проведено групову профконсультацію. Провідний фахівець відділу активної підтримки безробітних Оксана Довбак, начальник відділу взаємодії з роботодавцями Виноградівської районної філії Маріанна Попп та керівник Виноградівського бюро з надання безоплатної правової допомоги Світлана Белень ознайомили присутніх зі спектром послуг служби зайнятості, актуальними вакансіями, можливостями проходження професійної підготовки та інформацією щодо можливості отримання якісної та фахової правової допомоги у сфері зайнятості населення. Фехівець центру зайнятості презентувала нову профорієнтаційну платформу для молоді – «Моя професія: консультаційна мережа». У результаті 7 осіб ромської національності виявили бажання пройти тестування.

Наприкінці учасникам заходів наголосили, що особи ромської національності повинні не лише очікувати допомогу, але й бути відповідальними за своє життя та життя своїх дітей. У першу чергу, вони повинні працювати, а діти – здобувати освіту, адже, підвищення правової свідомості, культури та освіченості населення є основним у інтеграції національної меншини в суспільство.