13.10.2021 | 11:01

11 жовтня в приміщенні Хустського районного сектору філії Державної установи «Центр пробації» в Закарпатській області проведено інформаційний семінар із загальних питань зайнятості для осіб, які засуджені до покарань не пов’язаних з позбавленням волі та які перебувають на обліку в органах пробації.

У заході взяли участь завідувач сектору профорієнтації відділу надання соціальних послуг Міжгірської районної філії Закарпатського обласного центру зайнятості Євгенія Бундзяк та представники Хустського районного сектору філії ДУ «Центру пробації» в Закарпатській області Михайло Шкудор та Лариса Бортняк.

Мета - ознайомлення учасників із станом регіонального ринку праці; сучасним комплексом соціальних послуг, які надає служба зайнятості, інформування про права та обов’язки у сфері реалізації права на працю та соціальний захист у сфері зайнятості.

Під час зустрічі суб’єктів пробації ознайомили з актуальними вакансіями та професіями, що користуються попитом на локальному ринку праці, комплексом соціальних послуг служби зайнятості, розповіли про можливість отримання професії за сприянням служби зайнятості через центри професійної технічної освіти, форми обслуговування населення з використанням новітніх он-лайн технологій та електронні сервіси служби зайнятості, спрямовані на запобігання поширенню безробіття. Спільно з учасниками обговорили переваги легальної зайнятості та ризики, які можуть виникнути у процесі нелегального працевлаштування.

До проведення заходу долучилася і представниця Міжгірського бюро правової допомоги Тетяна Головка, яка ознайомила присутніх з основними послугами бюро правової допомоги. Роз’яснила, що передбачає первинна та вторинна правова допомоги,розповіла про категорії осіб, які мають право на представництво інтересів за рахунок держави.

На завершення профінформаційного семінару учасники мали змогу поставити запитання та отримати на них ґрунтовні відповіді.

Сподіваємось, що надана під час заходу інформація не залишиться поза увагою непрацюючих суб’єктів пробації, а допоможе їм втілити право на працю та надасть можливість заробляти собі на життя та покращити своє майбутнє.