22.01.2018 | 16:30

Одним з основних структурних компонентів професійної орієнтації в службі зайнятості є профконсультація – процес надання людині кваліфікованої допомоги у виборі чи зміні професії, місця роботи, перенавчання на основі всебічного вивчення та врахування її професійних інтересів, прагнень, індивідуально-психологічних особливостей, ціннісних орієнтацій, стану здоров’я і потреб ринку праці. У першу чергу її потребують молоді люди, які ще не визначилися з майбутньою професією, або сумніваються у своєму виборі, – випускники шкіл, професійно-технічних або вищих навчальних закладів. Але дуже часто фахівці служби зайнятості допомагають у професійному самовизначенні і особам, які вже мають певний досвід роботи, але бажають змінити сферу діяльності.

Так, 22 січня, у рамках інформаційної кампанії „Живи та працюй в Україні”, в Свалявській районній філії Закарпатського обласного центру зайнятості проведено групову професійну консультацію безробітних, у тому числі демобілізованих учасників АТО. Присутні ознайомилися з наявними вакансіями, отримали інформацію про можливість проходження профдіагностичного тестування для визначення вмінь та навичок, переглянули паспорти підприємств Свалявщини. Також безробітні ознайомилися з паспортами центрів професійно-технічної освіти, переліком професій, умовами навчання та проживання у закладах.

У рамках співпраці з соціальними партнерами, на захід запросили заступника начальника відділу добору в Закарпатській області Державної прикордонної служби майора Олексія Маніка, який розповів про історію створення служби, завдання, покладені на неї, та повсякденну оперативно-службову діяльність.

Також він приділив увагу питанням специфіки контрактної служби, вимог до кандидатів, порядку оформлення документів, вікових обмежень, грошового утримання, державних гарантій військовослужбовцям-контрактникам та членам їх сімей.