12.02.2019 | 10:57

У понеділок, 11 лютого 2019 року в Закарпатському обласному центрі зайнятості відбулася робоча зустріч директора обласного центру зайнятості Юрія Фущича за участі фахівців служби зайнятості з представниками громадської організації «Роми України Терніпе». Мета зустрічі – обговорити питання працевлаштування ромського населення на Закарпатті та спільно напрацювати пропозиції для розробки методичних рекомендацій з працевлаштування ромів.

Представники громадської організації «Роми України Терніпе» - голова організації Микола Юрченко та координатор робочої групи по працевлаштуванню, керуюча молодіжним напрямком Галина Юрченко зазначили, що в Україні створено робочу групу з питань захисту та інтеграції в суспільство ромської національної меншини, яка займається низкою важливих питань, серед яких і працевлаштування ромів. Для вивчення досвіду працевлаштування ромів взято Закарпатську область, де проживає немала кількість ромського населення.

«Дійсно на Закарпатті є місця компактного проживання ромів, більшість з них звертаються до центрів зайнятості з метою пошуку роботи. Державна служба зайнятості надає широкий спектр соціальних послуг населенню в тому числі і особам з числа соціально-вразливої категорії, до них належать і роми. Це і профорієнтація, проведення інформаційно-роз’яснювальної роботи, надання фахових консультацій, тощо. Головна проблема з якою стикаються фахівці служби зайнятості при підборі роботи для представників ромської меншини це низький рівень освіти чи взагалі її відсутність. Проте роми успішно працюють на низько кваліфікованих посадах у ТОВ «АВЕ Ужгород», комунальних організаціях Ужгорода, Перечинському лісохімічному комбінаті тощо. Головне – бажання працювати», - зазначив Юрій Фущич.

Поспілкувавшись сторони дійшли згоди, що інтеграція ромського населення у суспільство можлива за чіткої взаємодії та координації спільних зусиль представників ромських громадських організації, лідерів ромських спільнот з представниками органів влади, у тому числі і служби зайнятості, спрямованих на донесення важливих меседжів – здобуття освіти, руйнування стереотипів, відкритість, готовність до співпраці.

Напрацьовані у ході зустрічі пропозиції будуть враховані при розробці методичних рекомендацій з працевлаштування ромів, які в подальшому нададуть місцевим органам виконавчої влади для використання та впровадження на місцях.