03.03.2016 | 10:45

Наприкінці лютого у Тячеві відбувся семінар-навчання для власників сільських садиб району на тему: «Сільський туризм. З чого розпочати та як досягти успіху?», організований управлінням туризму й курортів Закарпатської облдержадміністрації. У роботі семінару взяли участь начальник відділу активної підтримки безробітних Тячівського районного центру зайнятості Мілана Ковач та фахівець з профорієнтації Наталія Рущак.

Мета заходу - витягнути з тіні зелений туризм, пояснити, які є законодавчі можливості для його розвитку, та на яку підтримку від влади можуть розраховувати бажаючі працювати у цій сфері.

Відкриваючи семінар заступник голови Тячівської райдержадміністрації Віктор Погар, зазначив: «2016 рік на Закарпатті оголошений роком доріг. Це, на мою думку, дасть поштовх до розвитку сільського зеленого туризму, зокрема, й на Тячівщині».

Представник Тячівського районного центру зайнятості ознайомила з послугами служби зайнятості, розповіла про можливість у підготовці кадрів та підвищення кваліфікації у центрах професійно-технічної освіти Державної служби зайнятості, започаткування власної справи за допомогою служби зайнятості, ситуацію на ринку праці.

Начальник управління туризму й курортів Закарпатської облдержадміністрації Денис Ман, зазначив, що ОДА започатковує безвідсоткове кредитування сільського туризму. «На разі обласна та районна держадміністрації підтримують туризм, презентуючи сільські садиби краю. Тож запрошую керівників туристичної галузі краю, господарів садиб долучатися до участі у таких заходах», - додав він.

Учасник семінару, старший викладач кафедри туристичної інфраструктури та сервісу УжНУ, засновник туристично-інформаційного центру «Турінформ Закарпаття» Олександр Коваль розповів, що в області стартував конкурс «Десять цінностей Закарпаття туристичного». Його мета – виявлення та популяризація унікальних і найбільш значущих історичних, природних, культурних, архітектурних об’єктів, розташованих на території Закарпатської області, а також розвиток культурно-пізнавального туризму. «Зараз ми маємо унікальний шанс для розвитку туризму в нашому краї, тож скористаймось ним, щоб показати що Закарпаття дійсно унікальний край в якому варто побувати», - додав Олександр Коваль.

Учасники семінару дізналися багато корисної інформації та порад щодо того, як успішно працювати у сфері зеленого туризму, отримали інформацію про сучасні тенденції розвитку сільського туризму. Наприкінці слухачам вручили сертифікати, які підтверджують участь у семінарі-навчанні.