19.02.2016 | 13:48

З метою покращення надання професійної допомоги демобілізованим військовослужбовцям – учасникам АТО, полегшення їх адаптаційного періоду в Мукачівській райдержадміністрації організували проведення циклу лекцій-семінарів на тему: «Боєць повертається з АТО».

Так, 16 лютого 2016 року відбулася семінар-нарада за участю керівників структурних підрозділів райдержадміністрації, установ району та органів місцевого самоврядування, на якій були присутні і фахівці Мукачівського районного центру зайнятості.

Статистичні дані вражають своєї глобальністю: «Зараз в Україні близько 60 тисяч військових, що були чи є в зоні АТО, 150 тисяч – сім’ї бійців, майже 2 мільйони внутрішньо переміщених осіб, і всі ці люди потребують кваліфікаційної медичної, психологічної, соціальної допомоги…». Служба зайнятості не стоїть осторонь проблем

соціальної адаптації та професійної реабілітації цієї категорії громадян, а безпосередньо приймає активну участь у вирішені питань їх зайнятості.

Магістр психології, консультант уповноваженого з прав людини в Україні від ООН Людмила Колядко в своїй лекції надала багато цінних порад як спілкуватися з бійцями, чого не варто робити на перших етапах їх адаптації, щоб пришвидшити її, чого не варто говорити під час спілкування з ними. Пані Людмила – член Української спілки психотерапевтів, безпосередньо займається реабілітацією бійців після повернення додому, тому вона намагалася пояснити присутнім той психологічний, фізичний та моральний стан, в якому перебувають військові і важливість правильного реагування оточуючих, в тому числі, службовців, представників влади на їх проблеми та потреби. Учасники семінар-наради отримали і роздатковий інформаційний матеріал про типові емоційні та поведінкові реакції бійців та загальні поради щодо роботи з цією категорією громадян, які взяті до уваги та використання при наданні послуг учасникам АТО фахівцями центру зайнятості.

Учасники антитерористичної операції виконали свій обов’язок перед Батьківщиною - в особливий період стали на її захист, тому вони гідні особливої уваги для вирішення їх нагальних питань, в тому числі в сприянні поверненню їх до повноцінної трудової зайнятості.