08.06.2021 | 16:58

Вибір професії та вступ до самостійного життя - це одне з найважливіших рішень у житті. Нікому з школярів не  можливо визначити своє майбутнє наперед, але кожному  під силу  визначити професію, з якою поєднається життя. В школі діти навчаються і це є їх діяльність, але приходить момент  і потрібно визначитись - ким бути.

Вступаючи в активне самостійне життя, кожна молода людина вирішує для себе  проблеми професійного і життєвого вибору. Професійне самовизначення  в сучасному світі є найважливішим аспектом  повноцінної  життєдіяльності людини.

В рамках профорієнтаційної роботи 08 червня 2021 року до Мукачівського міськрайонного центру  зайнятості завітала учнівська молодь Мукачівського ліцею. Фахівцями відділу активної підтримки були проведені економічна екскурсія та інтерактивний захід з метою обізнаності випускників про світ професій, ознайомлення їх з кроками обрання професії, з реаліями сучасного ринку, формування у молоді готовності до побудови професійної кар’єри. Також дітям було  роз’яснено,  що  замислюватись над тим, ким бути,  варто вже в дев’ятому  класі,   і потрібно тверезо оцінювати якості, якими наділила дитину природа та батьки. Інколи поради  знайомих, родичів можуть бути і корисними і шкідливими одночасно, вирішувати потрібно самій  дитині, що саме подобається найбільше, та до чого лежить душа, чи буде професія затребувана на ринку праці, чи  принесе матеріальний добробут, чи буде  щаслива  у своєму покликанні.

  Деякі старшокласники визначились з вибором професії, спеціальності, але не визначились з вибором навчального закладу, тому на допомогу прийшов фахівець  з профорієнтації,  який  ознайомив учнів з навчальними закладами.

В ході екскурсії центром зайнятості, випускники ознайомились із роботою профільних відділів та самої структури в цілому, завданнями та послугами, які отримують тут безробітні, шукачі роботи і власне роботодавці міста Мукачева.

        Зустріч із старшокласниками пройшла цікаво, пізнавально та на позитивній ноті