15.03.2019 | 15:09

Днями директор Хустської міськрайонної філії Закарпатського обласного центру зайнятості Володимир Гуц провів чергову робочу зустріч із заступником начальника відділу добору в Закарпатській області Державної прикордонної служби майором Олексієм Маніком, який відвідав філію, щоб обговорити профорієнтаційні заходи для молоді та безробітних, у яких планують брати участь представники Державної прикордонної служби.

Після спілкування, було проведено Презентацію професії для учнівської молоді сіл Горінчова, Березова та Монастирця на базі Горінчівського міжшкільного навчально-виробничого комбінату за участі представників Держприкордонслужби та Хустського професійного ліцею сфери послуг.

Майстер виробничого навчання Хустського професійного ліцею сфери послуг Оксана Величко розповіла про актуальні робітничі професії, яким навчає ліцей, про умови вступу та переваги навчання в цьому професійно-технічному навчальному закладі.

У ході заходу учнів було також проінформовано про різноманітний світ професій, ознайомлено з класифікацією професій, розробленою Є.О.Клімовим, з побудовою власного професійного плану, основами вибору професії, навчальними закладами, станом ринку праці. Дітей ознайомили із новим у службі зайнятості – онлайн-версією «МОЯ ПРОФЕСІЯ: консультаційна мережа», з допомогою якої можна знайти своє покликання в професійній сфері набагато легше та простіше. Для цього не обов’язково навчатися у вищих навчальних закладах, адже все частіше професіоналами стають працівники, які мають робітничі професії.

Майор Олексій Манік ознайомив учасників заходу з вимогами до кандидатів на військову службу за контрактом, розповів про проходження навчання в Національній академії Державної прикордонної служби України імені Богдана Хмельницького, продемонстрував ролики про Держприкордонслужбу.

Пан Манік наголосив, що: «Стати контрактником - дуже нелегкий, відповідальний вибір, який може змінити життя кожного, визначитись у важкому сьогоденні. Основною перевагою контрактної служби є свідомий вибір людини робити свій внесок в захист Вітчизни та мирне майбутнє».

Учасники були поінформовані і про соціально-правовий захист військовослужбовців, перспективи службового росту та матеріальне забезпечення.

Цього-ж дня разом з фахівцями філії, Олексій Леонідович провів для безробітних семінар з орієнтації на службу в Державній прикордонній службі України.