18.05.2018 | 11:55

Шістнадцять закладів професійної освіти з усієї закарпатської області взяли участь у вернісажі «Робітнича професія – крок до успіху», що відбувся 17 травня на площі Народній в Ужгороді. Масштабне дійство розгорнули аби допомогти молоді обрати майбутню професію, врахувавши свої здібності і бажання та потреби ринку праці.

Навчальні заклади презентували свої послуги, фахівці проводили майстер-класи, а також представили вироби та експонати, виготовлені у навчально-виробничих майстернях. До них долучилися і роботодавці, що зацікавлені у працевлаштуванні молодих спеціалістів, які бажають знайти перспективну роботу.

Учасників профорієнтаційного вернісажу привітали очільники області – Геннадій Москаль та Михайло Рівіс, директор Закарпатського обласного центру зайнятості Юрій Фущич та від роботодавців – Володимир Панов. У промовах наголошували – в області не ліквідовано жодного закладу професійної освіти, їх випускники стають кваліфікованими спеціалістами, а фахівці своєї справи нині дуже затребувані на ринку праці.

- Люди завжди прагнуть знайти гідну роботу, а роботодавцікваліфіковану робочу силу. Хороша кар’єра і гідна робота – це мрія кожного українця. Служба зайнятості проводить інформаційно-роз’яснювальну роботу серед молоді щодо популяризації виробничих професій, впроваджує нові формі профорієнтаційної роботи, формує позитивний імідж закладів професійно – технічної освіти, - зазначив у своєму виступі Юрій Фущич.

У нашій країні кожен другий, що має вищу освіту, працює не за фахом. Державною службою зайнятості розроблена стратегічна програма щодо реалізації професійної орієнтації на 2017-2020 роки, основним вектором якої є орієнтація молоді на здобуття робітничих професій, актуальних на ринку праці та збереження трудового потенціалу підприємств регіону.

У цьому році вже проведено масові профорієнтаційні заходи на базі закладів професійно-технічної освіти: ВПУ № 3 м. Мукачево, ВПУ № 34 м. Виноградів, Ужгородського вищого комерційного училища Київського національного торговельно-економічного університету, Перечинського професійного ліцею, Хустського професійного ліцею.

Загалом проведено понад 700 профорієнтаційних заходів серед учнівської молоді (профорієнтаційні уроки, професіографічні екскурсії на підприємства з використанням майстер-класів, ярмарки професій та кар’єри, дні відкритих дверей закладів освіти, профорієнтаційні вернісажі). Впроваджена клубна діяльність спільно з бібліотеками щодо презентації робітничих професій.

Профорієнтаційні заходи надають можливість ознайомитись із специфікою кожної професії, матеріально-технічною базою закладів освіти та підприємств, умовами та оплатою праці, проходження профдіагностичного тестування за новітніми методиками щодо вибору майбутньої професії, представленими на «Платформі державної служби зайнятості з профорієнтації та розвитку кар’єри».

Обираючи майбутню професію, необхідно спиратися на потреби ринку Закарпатської області, його основні види діяльності, щоб в майбутньому було легко працевлаштуватися.