12.07.2019 | 09:23

10 липня в Рахівській районні філії Закарпатського обласного центру зайнятості відбулось засідання за круглим столом на тему “Шляхи вирішення проблем працевлаштування осіб із числа дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування”. Участь у ньому взяли представники служби для сім’ї, дітей та молоді; управління соціального захисту населення, управління освіти, молоді та спорту Рахівської РДА.

Засідання відкрив директор Рахівської районної філії  Закарпатського обласного центру зайнятості Ярослав Тулайдан, який відмітив, що основною метою проведення даного заходу є вирішення проблем працевлаштування осіб із числа дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.

Заступник директора центру зайнятості Тетяна Семенюк розповіла про проблеми, пов’язані з вирішенням працевлаштування даних осіб, основними з яких при працевлаштування є їх низька мотивація до праці та мала підготовка до самостійного життя.

Начальник служби у справах дітей Рахівської райдержадміністрації Олена Кокіш акцентувала увагу на необхідності активізації спільної роботи щодо забезпечення гарантій щодо цієї категорії дітей, які закінчують професійно-технічні та вищі навчальні заклади у 2019 році, оскільки держава гарантує їм працевлаштування за набутою професією.

Начальник відділу організації працевлаштування населення Рахівської районної філії Закарпатського обласного центру зайнятості Олена Грінштейн розповіла про нові підходи у роботі. Йдеться про порядок реєстрації, перереєстрації безробітних та ведення обліку осіб, які шукають роботу, що набув чинності з 1 січня 2019 року та вніс низку суттєвих змін в організацію діяльності служби зайнятості щодо надання послуг шукачам роботи та роботодавцям.

Заступник начальника відділу роботи з роботодавцями Рахівської районної філії Марія Буднікова інформувала про стан ринку праці регіону, ознайомила із актуальними вакансіями станом на 10.07.2019 року та ознайомила з порядком компенсації роботодавцям витрат у розмірі єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування.

Під час зустрічі учасники круглого столу обговорили спільні дії соціальних партнерів щодо працевлаштування дітей-сиріт - випускників вищих професійно-технічних закладів 2019 року.