16.06.2021 | 10:33

15 червня у Перечинській районній філії відбулося чергове засідання жіночого клубу «Розрада» за участі безробітних та практичного психолога Закарпатського обласного центру соціальних служб Марини Сотнікової.

На сьогодні в Україні першочерговим завданням діяльності щодо захисту прав та допомоги дітям є створення умов для збереження сім’ї для дитини. Так як благополучний розвиток дитини ніяк не можна уявити поза сім’єю, батьки повинні уміти створювати атмосферу щастя, любові та порозуміння в сімейному середовищі. Саме це є ключовим положенням у Конвенції ООН про права дитини, що підкреслює важливість побудови системи соціальної підтримки таким чином, щоб гарантувати, поміж інших прав, право дитини на сім’ю. Таке право може реалізувати альтернативна форма влаштування дітей – сімейний патронат.

Що таке сімейний патронат?

Патронат над дитиною – це професійна комплексна послуга, що передбачає: тимчасовий догляд, виховання та реабілітацію дитини в сім’ї патронатного вихователя на період подолання дитиною, батьками складних життєвих обставин. Сім’я патронатного вихователя – це сім’я, в якій за згоди всіх її членів повнолітня особа, яка пройшла спеціальний курс підготовки, виконує обов’язки патронатного вихователя на професійній основі.

Патронатний вихователь не може поєднувати надання послуг патронату над дитиною з іншими видами діяльності, які перешкоджатимуть якісному виконанню умов договору про патронат над дитиною, тобто на момент укладення договору особа є незайнятою або безробітною. Згідно умов договору особа отримує заробітну плату і виплату на дитину. Цей період їй зараховується в стаж, що дає право на призначення пенсії.

Марина Сотнікова також розповіла й про інші форми сімейного виховання: опіку та піклування, усиновлення дитини, створення будинків сімейного типу, прийомні сім’ї. Наприкінці заходу безробітні отримали відповіді на питання, які їх цікавили.