10.11.2020 | 09:03

Одним із пріоритетних завдань держави є соціальний захист дітей, створення сприятливих умов для їх фізичного, інтелектуального та духовного розвитку, майбутньої повноцінної життєдіяльності. Що ж робити, коли дитина, чи її сім’я потрапила у складні життєві обставини, щоб дати змогу батькам чи особам, які їх замінюють, вирішити обставини, які перешкоджають належному вихованню дитини, а дитині не втратити зв'язок з сім’єю?

З цією метою в Україні впроваджена нова форма сімейного виховання, якою передбачено надання комплексу послуг з тимчасового догляду та виховання дітей в сім’ї патронатного вихователя, що унормована постановою Кабінету Міністрів України від 16березня 2017року №148 «Деякі питання здійснення патронату над дитиною». Даною постановою затверджено Порядок створення та діяльності сім’ї патронатного вихователя, влаштування, перебування дитини в сім’ї патронатного вихователя.

З метою ознайомлення з поняттям «патронатна сім’я» та популяризації професії «патронатний вихователь» у приміщенні Виноградівської районної філії Закарпатського обласного центру зайнятості днями проведено інформаційний семінар для безробітних за участю практичного психолога відділу методичного забезпечення Закарпатського обласного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Елеонори Білкей та провідного фахівця із соціальної роботи Виноградівського районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Катерини Пунько.

Представники соціальної служби проінформували, що патронат над дитиною — це тимчасовий догляд, виховання та реабілітація дитини в сім’ї патронатного вихователя на період подолання дитиною, її батьками або іншими законними представниками складних життєвих обставин. Такі діти не потраплятимуть в інтернатні заклади, а перебуватимуть в спеціально підготовленій сім’ї, де про них турбуватимуться, забезпечать безпеку, догляд та реабілітацію. Патронатний вихователь - це повнолітня особа, яка за участю членів сім’ї надає послуги з догляду, виховання та реабілітації дитини у своїй сім’ї на платній основі, з повним соціальним забезпеченням для дитини, яка перебуває на вихованні, та соціальним супроводом компетентних фахівців. Елеонора Білкей зазначила, що для України ця професія нова, проте в розвинутих країнах завдяки такій формі влаштування дітей, які опинилися в складних життєвих обставинах, практично не існує інтернатів.

Більш детальну інформацію про умови проходження навчання кандидатів у патронатні вихователі, створення та функціонування патронатних сімей завжди можна отримати безпосередньо у Виноградівському районному центрі соціальних служб для сім′ї, дітей та молоді та у Виноградівській районній філії Закарпатського обласного центру зайнятості.

Під час заходу було роздано акцидентну продукцію.