З метою активізації власних зусиль молоді для отримання інформації про різні професії, вивчення своїх нахилів та індивідуальних психологічних якостей, потреб регіонального ринку праці та вимог роботодавців, протягом 2017 - 2018 навчального року районні філії Закарпатського обласного центру зайнятості провели для учнів загальноосвітніх навчальних закладів 26 акцій «Випускник», в яких взяли участь 7034 школяра.
Всього, за поточний навчальний рік, охоплено профорієнтаційними послугами 1299 студентів вищих навчальних закладів, 1871 учнів професійно-технічних навчальних закладів та 40781 учнів загальноосвітніх шкіл.
Відомо, що професійний інтерес до тих або інших видів професійної діяльності у людини починає формуватися ще в початковий період шкільного навчання. У міру дорослішання він коректується й конкретизується. У підлітковому віці вибір базується, головним чином, на емоційному рівні. При виборі професійних переваг діти керуються, насамперед, таким фактором, як «ХОЧУ», і їх зовсім не цікавить інші. Підвищена допитливість в цьому віці штовхає молодь спробувати якнайбільше професій. Цього не треба боятись, адже чим більшою кількістю професій людина встигне стикнутися у підлітковому віці, тим більше обґрунтованим і безпомилковим буде його вибір надалі.
Обираючи професію, людина не може керуватися тільки власними інтересами. Вона має бути інформована про затребуваність вибору її професії на ринку праці у регіоні проживання.
Ужгородський міський центр зайнятості проводив «Ярмарок робітничих професій» для 700 учнів 9-х та 11-х класів. Районні філії обласного центру зайнятості організували 39 «Презентацій професій» для 793 учнів ЗОШ.
Для знайомства з роботодавцями було проведено 108 «Професіографічних екскурсій», під час яких 2691 учнів мали змогу побачити ринкоутворюючі підприємства нашого краю, поспілкуватися з фахівцями та майстрами своєї справи.
Дванадцять районів організували для учнів старших класів 18 «Ярмарок кар’єри», в яких взяли участь 5516 дітей. Підприємці, військові, роботодавці великих підприємств, представники навчальних закладів та інші учасники масових заходів залучали учнів до участі у майстер - класах.
Під час проведення Ужгородського ярмарку кар’єри представники професій продемонстрували свої вміння та навики, необхідні при виконанні їх службового обов’язку. Так, прикордонники показали захват порушників, вміння зупинити машину порушників, користування зброєю, правила їзди на квадроциклах, знайомство із сучасною технікою, яку використовують на кордоні під час спецоперацій. Пожежники – вміння користуватися технічними засобами, використання спецодягу. Інші представники професій також ознайомили присутніх із навиками їхньої роботи.
У місті Виноградові організовано майстер - класи з професії маляр, штукатур, лицювальник-плиточник, які проводили вже учні профтехучилищ.
У селищі міського типу Воловець майстер-класи з формування тіста для випічки, сервірування столів та реставрації старих меблів проводили підприємці, які недавно розпочали свій власний бізнес.
Міжгірський професійний ліцей залучав учнів загальноосвітніх шкіл спробувати професії кухаря та офіціанта.
Проведення майстер-класів учнями Мукачівського центру професійно-технічної освіти не залишили байдужими нікого. Кухарі-кондитери демонстрували мистецтво карвінгу, а швачки навчали розпису фарбами по тканині.
Працівники Мукачівської Центральної районної лікарні знайомили з професіями «терапевт» та «медична сестра». Діти навчалися як правильно вимірювати тиск, проводити обстеження, як надавати першу медичну допомогу.
Фахівці своєї справи бажали дітям стати видатними поварами і кондитерами, започаткувати свій власний бізнес.