Як правило, на роботі людина проводить близько третини свого життя. Тому, щоб жити в гармонії із самим собою та навколишнім світом, дуже важливо знайти роботу, яка буде приносити радість і задоволення.

Займаючись улюбленою справою, людина може повністю реалізувати себе, розкрити таланти та домогтися надзвичайних кар'єрних висот (якщо, звичайно, вона до цього прагне). Якщо ви хочете стати директором власної фірми або відкрити свою справу - це чудово! Можна потихеньку складати свій бізнес-план і мріяти про час, коли ви зможете працювати за вільним графіком і заробляти пристойні гроші.

Але більшість людей з різних причин вибирає працювати на найманій роботі, займаючись при цьому улюбленою справою, отримувати стабільну зарплату і бути соціально захищеним. Саме для таких людей ці поради.

1. Знайди справу до душі

Знайти справу, якою будеш займатися із задоволенням - це важлива частина маркетингового плану з пошуку роботи. Найкраща порада для шукачів роботи може звучати так: «Спочатку знайди щось, що тобі подобається робити, а потім знайди того, хто тобі за це буде платити гроші».

2. Як дотримати балансу: улюблена робота - гроші

Якщо ви вже займаєтеся улюбленою справою й отримуєте гідну заробітну плату, то вам можна лише позаздрити. Цінуйте місце своєї роботи, вдосконалюйте свої навички й отримуйте щире задоволення.

Якщо ви виконуєте роботу, яка вас влаштовує, проте мало оплачується, то має сенс пошукати таку ж або суміжну роботу в іншій компанії за більш високу винагороду.

Якщо ж ви пропрацювали певний час на певній посаді за пристойну заробітну плату і тим не менш відчуваєте, що це місце роботи вам набридло, то можна розглянути два варіанти виправлення ситуації:

- Зробити роботу улюбленою

Так-так. Навіть у найбільш нудній роботі можна знайти родзинку, яка буде вас надихати. Це може бути усвідомлення того, що ви несете користь всьому людству. Наприклад, при виробництві сміттєвих пакетів можна уявляти, як з вашою допомогою планета стає чистішою. Якщо робота дозволяє додати творчості, то можна придумати, як розфарбувати пакети в різні кольори, додати веселий оригінальний напис. Фантазуйте, розвивайтеся, шукайте досконалості у дрібницях, проявіть креативність в облаштуванні свого робочого місця.

- Змінити сферу діяльності та проявити себе в іншій галузі

При цьому варіанті треба чітко усвідомлювати, яким видом діяльності ви хотіли б займатися. Якщо, пропрацювавши 10 років на одному місці, ви раптом зрозуміли, що існуюча робота жодним чином більше не може принести вам задоволення, і ви хочете розвиватися в іншому напрямку, не бійтеся змінити місце роботи. У цьому немає нічого страшного. Вчитися ніколи не пізно. Головне, щоб новий вид діяльності приносив вам справжнє задоволення та стимулював до отримання нових знань. Тоді вчитися, працювати та жити стане набагато цікавіше. А гарна винагорода прийде з набуттям досвіду.

3. Адитивний метод у виборі роботи (значення величини, яка відповідає цілому об'єкту, дорівнює сумі значень величин, що відповідають його частинам, незалежно від того, яким чином поділено об'єкт)

Цей метод застосовується для кращого вибору варіанта вирішення тієї чи іншої проблеми. В даному випадку розглянемо, як можна застосувати адитивний метод у виборі оптимального варіанта роботи. Улюблену роботу недостатньо вибирати за параметрами «задоволення - гроші». Часто перед людиною, яка зважується змінити місце роботи, стоїть нелегке завдання вибору роботи за такими важливими критеріями:

- рівень зарплати;

- цікавий вид діяльності;

- склад соціального пакету (відпустка, оплата лікарняного листа, компенсація за телефон, харчування, проїзд і т.д.);

- можливість кар'єрного зростання;

- зручний графік роботи;

- віддаленість від дому;

- хороший колектив.

Щоб врахувати всі ці фактори, рекомендується скласти таблицю значущості факторів, привласнюючи їм ступінь важливості від 0 до 1, щоб в сумі фактори набрали 1. Далі розглянути декілька наявних варіантів працевлаштування. У таблиці навпроти кожного фактора поставити оцінку за п'ятибальною шкалою. У сумарному рядку, помноживши коефіцієнт фактора на оцінку варіанта роботи, отримаєте підсумкову суму. Ваш варіант роботи той, який набрав найбільше балів.