Зайнятість людини — її життєва потреба. Професія людини — її життєвий шлях. Улюблена робота — запорука щасливого майбутнього життя.

Кар’єра в умовах ринку праці – це успішний «продаж» своїх умінь та інтелекту, тому у Ваших інтересах з робити це вдало.

Для цього необхідно реально оцінити свої можливості, визначити мету пошуку роботи, лаконічно, чітко і зрозуміло скласти резюме, яке буде Вашою візитною карткою.

Успіх у пошуку роботи – це віра в себе, професіоналізм, володіння технікою пошуку роботи, ефективні навички спілкування з роботодавцем.

Кар`єра в умовах ринку праці – це не що інше, як успішний продаж своєї робочої сили. Досягти успіху Вам допоможе знання кон`юнктури ринку, його законів і методів роботи на ньому.

За вас ніхто не вирішить, яку роботу шукати і на які умови погоджуватися. За вас ніхто не здійснить необхідних дій для «виходу» на потенційних роботодавців. І на співбесіду Вам доведеться йти самому. А тому необхідно чітко визначити себе і свої цілі у пошуках роботи. З`ясувати ситуацію на ринку праці, визначити, яка Ваша істинна ціна.

Для того, щоб успішно реалізувати себе сьогодні на сучасному ринку праці необхідно більше уваги приділяти саморозвитку та самоосвіті. Навіть під час кризи не припиняйте вчитися і підвищувати свою кваліфікацію. У такий нестабільний час вклад інвестицій у знання один із безпрограшних варіантів. Насправді робота є – якщо не зациклюватися на одній спеціальності, то завжди можна працевлаштуватися.

Не варто зосереджуватися на пошуку вакансій за спеціальністю, оскільки вона може виявитися на даний час не затребуваною. Переглядайте усі можливості працевлаштування, які допоможуть отримати прибуток.

Це саме той час, коли необхідно пригадати усі свої професійні навички та уміння. Перегляньте усі свої можливості та ресурси, подумайте, де можна влаштуватися. Якщо є задатки, то необхідно подумати, як правильно та раціонально їх використати. Кваліфікований та грамотний фахівець потрібен завжди, навіть у період економічного спаду. Звичайно, можливий варіант зменшення заробітної плати, але це не привід для розчарувань. Головне отримати роботу і втриматися на ній.

Розширюйте сферу своїх контактів через соціальні мережі. Чим більше знайомих – тим більше можливостей для роботи.

Важливо бути гнучким, культивувати в собі вміння пристосовуватися до змін, змінювати сферу застосування набутої професії чи вчитися новій. Такий арсенал здобутих умінь допоможе Вам швидше відшукати для себе підходяще професійне середовище.

Відділ організації профорієнтації Закарпатського обласного центру зайнятості