Водій, слюсар, автомеханік, будівельник, швачка

Професії, які не популярні серед нинішньої молоді, але мають великий попит на ринку праці. Найчастіше роботодавець готовий платити більше фахівців цих галузей, ніж, наприклад, економісту або турагенту. Така тенденція пов'язана з дефіцитом робітничих кадрів. Оскільки в нашому суспільстві більшість молоді обирають шлях «офісного планктону».

Водій

Водій автотранспортних засобів – фахівець, який професійно управляє легковими і вантажними автомобілями всіх типів і марок, а також машинами спеціального призначення.

Характер роботи. Для водія характерне поняття «робоче місце» - автомобіль і «робоча зона» - дорога,АТП, АЗС. Робоче місце – автомобіль є місцем підвищеної небезпеки.

Професія водія автотранспортних засобів – наймасова, щорічно тисячі молодих людей поповнюють ряди професіоналів. Автомобільний транспорт займає провідне місце, він використовується для перевезення людей і доставки вантажів, використовується і великими підприємствами і приватними підприємцями. Із зростанням кількості автомобілів, ускладненням їх конструкцій, що поліпшують умови праці водія та підвищується їхня надійність, довговічність, економічність і екологічність, підвищуються вимоги до рівня професійної підготовки водіїв.

Ринок праці. Водій одна з найзатребуванішихпрофесій на ринку праці. Вона дуже потрібна для нашого суспільства. Роботи для водіїв не зменшуються. Люди цієї професії користуються все більшим авторитетом і попитом, як в державних структурах, так і в приватному секторі.

Освітня підготовка. Професію можна здобути у професійно-технічному навчальному закладі.