17 травня в залі засідань Міжгірської районної філії Закарпатського обласного центру зайнятості за участі соціальних партнерів відбувся інформаційний семінар для військовослужбовців, учасників АТО, на який були запрошені ті з них, хто в даний час прагне знайти роботу. До речі, нині на обліку в пошуках роботи перебуває сім учасників АТО.

Захід відкрив директор районної філії Ігор Казибрід, який розповів про стан ринку праці регіону та послуги, що надаються службою зайнятості особам, що звернулись в пошуках роботи, окреслив основні пріоритети служби у 2019 році, зупинився на новаціях та нових підходах, впроваджених у роботу.

Начальник відділу активної підтримки безробітних Іван Баран ознайомив присутніх із правом на проходження професійного навчання, порядком призначення та виплати допомоги по безробіттю, правом на отримання одноразової виплати допомоги по безробіттю для заняття підприємницькою діяльністю, на отримання ваучера, підтвердження результатів неформального навчання та можливість отримання допомоги у складанні та застосуванні відеорезюме.

Начальник відділу компенсацій, пільг та послуг управління соціального захисту населення Міжгірської райдержадміністрації Лідія Михайлевич зупинилась на питаннях, які найбільш хвилюють дану категорію осіб, а саме: санаторно-курортному лікуванні самих учасників АТО, оздоровленні членів їх сімей, в тому числі дітей, виплаті одноразової грошової допомоги, пільгах та компенсаціях. Як з’ясувалось в ході бесіди, не всі учасники АТО володіли інформацією про свої пільги та можливість їх отримувати. Присутніх ознайомлено і з умовами та порядком отримання соціальних гарантій членами сімей учасників АТО.

Голова громадської організації спілки учасників АТО Міжгірщини «Скала», представник Міжгірського райвійськкомісаріату Василь Пулей наголосив, що основним напрямком роботи громадської організації є забезпечення надання її учасникам повного соціального захисту у відповідності до чинного законодавства та забезпечення представлення їх інтересів, а тому закликав до плідної співпраці і в майбутньому усіх учасників діалогу.

Під час семінару запрошені безробітні задавали чимало запитань, на які отримали вичерпні відповіді.

Зустріч пройшла в спокійній, доброзичливій атмосфері. В результаті двоє безробітних зацікавились питанням відкритя власної справи шляхом отимання одноразової виплати для заняття підприємницькою діяльністю, один безробітний вирішує питання працевлаштування уже найближчим часом.

Всі учасники зібрання отримали методичні рекомендації: брошури «Можливості працевлаштування та перенавчання» (для звільнених у запас учасників АТО) та «Орієнтуємо на само зайнятість».