18 жовтня традиційно відзначається Всесвітній день протидії торгівлі людьми. З метою її попередження та підвищення обізнаності громадян щодо безпечної міграції та мотивації у працевлаштуванні вдома для безробітних осіб днями в Іршавській районній філії Закарпатського обласного центру зайнятості проведено семінар для безробітних на тему "Запобігання нелегальній трудовій міграції, торгівлі людьми, експлуатації дитячої праці». В його ході безробітні ознайомились як уберегтися від потрапляння у процес торгівлі людьми та розказали про переваги легального працевлаштування в Україні.

Також отримали поради, які будуть корисними перед поїздкою за кордон:

• Нікому не довіряйте Ваш паспорт. Документи, що засвідчують Вашу особу, завжди повинні знаходитись тільки у Вас.

• Якщо Ви збираєтесь працювати чи навчатись за кордоном, Вам необхідно підписати контракт. Контракт повинен бути написаний зрозумілою Вам мовою, а також містити інформацію про умови (оплата, вихідні дні, робота у святкові дні, медичне страхування), місце та час Вашої майбутньої праці чи навчання.

• Залиште вдома детальну інформацію про своє майбутнє перебування за кордоном з адресою та контактними телефонами, а також копію свого паспорта та контракту. Додатково рекомендовано залишити своє фото та адреси Ваших іноземних друзів.

•Домовтесь з близькими та друзями про фразу, або умовну позначку, які символізуватимуть, що Ви у небезпеці.

• Дізнайтесь номери телефонів, юридичні адреси українських посольств та консульських представництв за кордоном та візьміть їх з собою. Якщо Ви опинились у скрутній ситуації або Вам хтось загрожує, звертайтесь до представників своєї країни, які допоможуть Вам. У випадку, коли у країні перебування немає посольства України – телефонуйте у посольство України сусідньої держави.

• Дізнайтеся до від’їзду за кордон про неурядові організації та служби, котрі надають допомогу особам, які опинились у скрутному становищі. Володійте інформацією про їх юридичні адреси, контактні телефони. Звертайтесь до них у разі необхідності.

• Термін перебування на території іноземної держави вказаний у Вашій візі. Порушення візового режиму унеможливить Ваш наступний виїзд за кордон. Дотримуйтесь правил візового режиму!

• Пам’ятайте, що знання хоча б елементарних слів іноземної мови значно полегшить Ваше перебування за кордоном.

Якщо Ви або хтось із знайомих та родичів стали жертвою торгівлі людьми звертайтеся:

• Гаряча лінія Управління праці та соціального захисту населення в Іршавському районі: (03144) 2-12-52;

• Національна «гаряча лінія» з протидії торгівлі людьми та консультування мігрантів: 0 800 505 501 (безкоштовно зі стаціонарних телефонів), 527( безкоштовно для абонентів Київстар, МТС, Life).