18.03.2019 року у Воловецькій районній філії Закарпатського обласного центру зайнятості відбувся семінар для роботодавців на тему: «Легалізація трудових відносин та забезпечення прав громадян на ринку праці, в тому числі за рахунок осіб з особливими потребами».

Мета зустрічі – проведення комплексних заходів, спрямованих на детінізацію ринку праці та вдосконалення контролю за оформленням трудових відносин, інформування роботодавців щодо змін в законодавстві про працю та зайнятість населення. У заході взяли участь роботодавці району та представники Державної виконавчої служби.

Відкрив захід директор Воловецької районної філії Закарпатського обласного центру зайнятості Іван Ряшко. Він проінформував присутніх про ситуацію на ринку праці району, окреслив шляхи співпраці служби зайнятості з роботодавцями у вирішенні соціально-економічних питань та наголосив про переваги офіційного працевлаштування. Розповів про новітні електронні сервіси для роботодавців: електронний кабінет роботодавця, відео-резюме безробітних, відео-вакансії, презентації роботодавців та інші послуги служби зайнятості. Особливу увагу приділив працевлаштуванню осіб з особливими потребами, наголосив, що заробітну плату в «конвертах» без перебільшення можна назвати однією з найбільших на сьогодні перепон в економічному та соціальному розвитку держави, бо частина заробітку на фірмах і підприємствах виплачується нелегально. На його думку одним із кроків у вирішенні даного питання (тобто легалізації трудових відносин і заробітної плати) є здійснення комплексних перевірок щодо дотримання законодавства про працю.

Начальник Воловецького районного відділу державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Закарпатській області Михайло Палей повідомив, що в січні 2019 року було підписано меморандум про співпрацю між Міністерством юстиції України і Державною службою зайнятості та Державною службою України з питань праці. Також наголосив про особливу увагу офіційного працевлаштування на підприємствах безробітних на вільні робочі місця.

Питання від учасників заходу спонукали до активної дискусії, в ході якої відбувся плідний обмін досвідом власної роботи.

Учасники семінару дійшли згоди, що проведення таких заходів є корисним та необхідним для попередження порушень у сфері законодавства про працю та зайнятості населення, є потреба в регулярному їх проведенні.