На сьогодні в службі зайнятості відбувається процес її реорганізації, аби в подальшому вона стала сучасною сервісною установою з високим рівнем довіри клієнтів, соціальних партнерів та громадськості. Так, протягом 2017 року державною службою зайнятості запроваджено сучасні сервіси, які значно спрощують доступ до послуг Служби, в тому числі через електронні сервіси. Це і електронна черга, послуга відео-резюме та онлайн-співбесіди безробітних з роботодавцями і т.д.

Водночас цього року в роботу служби зайнятості України запроваджено процедуру профілювання зареєстрованих безробітних з метою прискорення процесу працевлаштування осіб, які прагнуть отримати роботу.

Профілювання – це система поділу безробітних на категорії в залежності від ризику тривалості безробіття, враховуючи індивідуальні характеристики людини, потенціал та мотивацію працевлаштування. А для безробітних квотної категорії, які не здатні на рівних конкурувати на ринку праці пропонується послуга соціального супроводу при працевлаштуванні та після працевлаштування за підходом кейс-менеджменту.

Кейс-менеджмент – це підхід, який передбачає оцінку ситуації та потреб клієнта, визначення цілей та планування заходів задля їх досягнення, тобто працевлаштування. Основним завданням якого є забезпечення підтримки і надання допомоги безробітним, які відносяться до вразливих на ринку праці груп населення, в процесі їх працевлаштування для підвищення конкурентоздатності шляхом: розвитку необхідних навичок пошуку роботи, підготовки резюме, проходження співбесіди, закріплення на робочому місці, сприяння доступу до допоміжних та підтримуючих зайнятість послуг, координації залучених послуг соціальних партнерів.

З метою спільного вирішення питання працевлаштування вразливих на ринку праці осіб центром зайнятості укладено 12 тимчасових угод про співпрацю з партнерськими організаціями.

Яскравим прикладом з реалізації  підходу кейс-менеджменту є сприяння працевлаштуванню зареєстрованому безробітному Фриган В.Ю., інваліду ІІІ групи, особі передпенсійного віку, до настання права на пенсію за віком йому залишилось менше 10 років. Інвалідність отримав під час проходження служби в Радянській Армії в ході бойових дій в Афганістані, де  отримав поранення (контузія).

За відсутністю роботи по місцю проживання (с.Колочава) переважно працював на сезонних роботах за межами області землеробом, теслярем, бетонярем. В даний час проживає та спільно ведуть домогосподарство з дружиною, яка теж перебуває на обліку в Міжгірському районному центрі зайнятості.

Фахівцем центру зайнятості проведено з безробітним профілювання, за результатами якого підписано договір про надання соціальних послуг клієнту центром зайнятості за  підходом кейс-менеджменту. Разом з безробітним  розроблено індивідуальну програму та шляхи подальшого його працевлаштування. Чоловік отримав профконсультаційні послуги, відвідав семінари. Йому було підібрано сезонну роботу в ТОВ "Земля і воля", з яким  центр зайнятості має тривалу і тісну співпрацю.

Роботодавець дав згоду на його працевлаштування шляхом підвищення кваліфікації. З 05.03.2018р. по 07.03.2018р. безробітний пройшов стажування за навчальною програмою "Особливості роботи бетоняра у сільськогосподарському підприємстві" та видано направлення на працевлаштування.

Відділ організації працевлаштування населення

Міжгірського РЦЗ