Вибір професії – важливе завдання для будь-якої людини і тут головне не помилитися

«Ким бути?» і «Яку обрати професію?» – одні з головних питань, які виникають в учнівської молоді під час вибору майбутньої професії. Ми розуміємо, що від вирішення цього залежить майбутнє молоді. Проблема вибору професії завжди була складною.

Сьогодні, коли на ринку праці з'являється все більше нових професій і спеціальностей, про які вчора ще ніхто не чув, вибір професії стає більш ніж складним. Як розібратися в собі, як визначити до чого душа лежить, що я можу, що вмію, яка професія буде мене годувати все життя, завжди буде затребувана, високооплачувана?

 

Що потрібно врахувати при виборі професії

 

У першу чергу потрібно зважити всі «за» і «проти», оцінити різні професії з точки зору їх плюсів і мінусів. Необхідно подумати над наступними питаннями:

Інтерес до професії. Хоч невеликий, але він повинен бути. Нецікава робота не приносить ні радості, ні задоволення. Але зате вона може стати причиною стресу і депресії. Воно Вам треба?

Тестування. Ще одна корисна річ – тести на профорієнтацію. Це різноманітні твердження, з якими потрібно погодитися або не погодитися. У таких тестах є питання по безлічі предметів, крім того, вони допоможуть вам оцінити ваші інтереси і риси характеру, а іноді і рівень інтелекту. Даний тест допоможе вам зробити найбільш вірні висновки і визначитися з вибором професії: http://partner.myprofession.com.ua

Професійно важливі якості. Кожна професія вимагає від людини певних здібностей, знань і умінь і якостей. Розглядаючи різні види професій, подумайте, якими якостями повинна володіти людина в кожній з них. Після цього запитайте себе: «А чи є у мене ці професійно важливі якості? Чи зможу я добре працювати і отримувати задоволення від такої роботи?».

Затребуваність на ринку праці. Вибираючи професію, оцініть шанси на майбутнє працевлаштування.Для цього можна пошукати дані статистики в Інтернеті. З них Ви дізнаєтесь, які професії  на сьогоднішній день потребує суспільство.

Можливості працевлаштування. Сюди відноситься затребуваність професій на ринку праці та можливість влаштуватися на роботу в певному місці. Наприклад, у Вас рідкісна спеціальність. Але місця, в якому Ви живете, не потрібні такі фахівці. Вихід — переїхати в інше місце, і там отримати бажану професію. Вибір професії також залежить від способу життя, місця проживання, умов праці. Вибирайте для себе ту роботу, яку зможете виконувати, не ламаючи собі життя.