Водій - особа, яка керує транспортним засобом і має при собі посвідчення водія (посвідчення тракториста-машиніста, тимчасовий дозвіл на право керування транспортним засобом, тимчасовий талон на право керування транспортним засобом) відповідної категорії.

Загальна характеристика професії

Керує транспортними засобами різного призначення, перевозить вантажі та людей. Перед виїздом з гаражу перевіряє справність механізмів машини. У разі появи сторонніх шумів під час рейсів повинен встановити причину появи несправності і усунути її. Водій виконує роботи щоденного технічного обслуговування машини: мийка, заправлення паливом і маслом, змащення і т.п.

Вимоги до індивідуальних особливостей фахівця

Гарна фізична підготовка і витривалість, гарний окомір, слух, гарна реакція на рухомі об'єкти. Повинен володіти великим обсягом уваги, високою здатністю до концентрації та розподілу уваги, розвиненим наочно-образним мисленням, просторовою уявою. Висока емоційна стійкість, самовладання, дисциплінованість, відповідальність.

Медичні протипоказання

Робота не рекомендується людям, які страждають нервово-психічними захворюваннями, захворюваннями хребта, виразковою хворобою, дальтонізмом, епілепсією, які мають монокулярний зір і порушення вестибулярного апарату.

Вимоги до професійної підготовки

Гарна підготовка з математики, фізики, креслення і географії у межах шкільної програми. Повинен знати правила дорожнього руху, будову автомобіля, порядок та періодичність виконання робіт з техобслуговування. Повинен мати достатньо високу техніку водіння автомобіля.

Споріднені професії

Слюсар з ремонту автомобілів, бульдозерист, водій пасажирського транспорту, комбайнер, тракторист.

Освіта

Навчальні заклади Закарпатської області де можна здобути професію водія:

1. Вище професійне училище №34

Державний. Рівень акредитації I.

Адреса: вул. І. Франка, 116, м. Виноградів,

Телефон: (03143) 2-46-58, (03143) 2-38-21, (03143) 2-22-30

2. Професійно-технічне училище № 33

Державний. Рівень акредитації II.

Адреса: вул. Короленка, 10, смт В. Березний,Телефон: (03135) 2-17-46