Відеоматеріали
У середньому семеро підприємців щодня приходять на консультацію в Ужгородський офіс для підтримки мікро- та малого бізнесу «Зроблено в Україні». Про це розказав в.о. директора Ужгородської філії Закарпатського центру зайнятості Йосип Кажмір.
Найбільш затребувані на Закарпатті – робітничі професії. Їх на ринку праці потребують майже 20% роботодавців, ще стільки ж працівників не вистачає у сфері послуг і торгівлі. Близько 12% найманої робочої сили шукають у галузі обслуговування і експлуатації устаткування.
Як закарпатці, так і вимушені переселенці – у пошуках роботи звертаються до Центру зайнятості. Тут найбільше інформації та пропозицій щодо працевлаштування та вакансій. 3300 вакансій – заявлено від роботодавців краю. Це дані центру Зайнятості Закарпаття за 2024 рік. Зокрема 4700 осіб - скористалися послугами служби зайнятості краю за 4 місяці 2024 року. З них 3300 зі статусом зареєстрованого безробітного і 2200 отримували допомогу по безробіттю. Вдалося працевлаштувати 1400, з них 900 безробітних.
З 1 березня значна частина переселенців може залишитися без виплат. Безробітні люди працездатного віку зможуть отримувати допомогу від держави, якщо знайдуть роботу. На Закарпатті з цим не так складно переконують у центрі зайнятості, вакансій достатньо.
Історичним для України рішенням – рекомендацією Єврокомісії розпочати процес перемовин щодо вступу України до ЄС – запам’ятаються й Дні кар’єри ЄС в УжНУ-2023. Це – захід, який щоразу чекають в університеті і викладачі, і студенти, і гості. Тепер його організували вже всьоме.
Один зі спікерів - директор Закарпатського обласного центру зайнятості Юрій Фущич. Зокрема він зазначив на необхідності готувати для ринку праці потрібні професійні кадри.
З початку повномасштабного вторгнення служба зайнятості на Закарпатті працевлаштувала майже 10 тисяч внутрішньо-переміщених осіб. Ще стільки ж людей знайшли собі роботу завдяки сприянню громад. Наразі на обліку в центрі зайнятості перебуває понад 700 переселенців, третина з них вже отримали пропозиції роботи.